Головна » Файли » Рішення

Про стан готовності ЛПЗ району до роботи в умовах епідускладнень по холері
(61.0 Kb) ] 08.05.2012, 09:27

Проект рішення

медичної Ради

Ізяславської ЦРЛ

Від 30.03.2012 р.

 

"Про стан готовності ЛПЗ району до роботи в умовах епідускладнень по холері"

 

Заслухавши і обговоривши інформацію заступника головного лікаря по медичній частині П’єнтий І.В., райінфекціоніста Кирик М.М., завідуючого епідвідділом Горбенко М.І. "Про стан захворюваності кишковими інфекціями та стан готовності ЛПЗ району до роботи в умовах епідускладнень по холері" медрада відмічає, що певна робота по даному питанню в районі здійснюється, але проводиться не в повному обсязі.

 Захворюваність групи кишкових інфекцій в 2011 році в порівнянні з 2010 роком, а також за період 3 місяців поточного року дещо зростає. В 2011 році реєструвались випадки сальмонельозу – 1 випадок (2,1 на 100 тис. нас.), 2 випадки дизентерії (4,2 на 100 тис. нас.) по місту. Група гастроентероколітів становила 114,1 на 100 тис. нас. (52 випадки), це вище в 1,7 рази з попереднім роком – 60,9 на 100 тис. нас. (29 випадків).

В поточному році на даний час зареєстровано 1 випадок дизентерії по с.Васьківці, оператор газової котельні місцевої школи (декретована група обліку). За період 3 місяців поточного року на стаціонарному лікуванні в інфекційному відділенні перебувало 69 осіб з діагнозами на кишкову патологію захворювань, в основному гастроентероколітами. При комісійному розгляді діагностовано лише 6 хворих, в т.ч. 3 лабораторно підтверджено (3 ротовіруси та 1 УПМ (Klebsiela 10-6 та 2 випадки ГЕК невстановленої етіології з тяжким перебігом захворювання. Це свідчить в першу чергу про неякісний збір епіданамнезу при поступленні хворих в стаціонар, особливо черговими лікарями в прийомному відділенні та медичними працівниками при виявленні та направленні на лікування, при обстеженні хворих після прийому антибіотиків в домашніх умовах перед госпіталізацією, якості проведення лабораторної діагностики кишкових інфекцій, не виявлення умовно патогенної мікрофлори, кишкових ієрсиніозів, компілобактеріозів. Це потребує постійної настороги до цих інфекцій, особливо серед дітей до одного року та вікової структури 3-5 років, в першу чергу в організованих колективах. Звертає на себе увагу низька насторога медичних працівників до діагностики кишкових інфекцій: замість первинних діагнозів ГЕК виставляються діагнози «функціональний розлад кишківника» або «гастрит» до отримання результатів лабораторних досліджень.

Високі показники захворюваності реєструвались на Новосільській ЛД – 7 випадків (163,1 на 100 тис. нас.) та Радошівській – 2 випадки (141,2 на 100 тис. нас.), Кунівській – 2 випадки (108,6 на 100 тис. нас.), Ріпківській ЛД – 2 випадки (101,2 на 100 тис. нас.), що свідчить про якість діагностування та проведення комісійного розбору. Рівень захворюваності серед дорослого населення збільшився в 3 рази (45,1 на 100 тис. нас.), зросла захворюваність і серед дітей 17 років з 25 до 40 випадків і становила 590,1 на 100 тис. нас., а також серед дітей до 1 року з 8 до 11 (544,2 на 100 тис. нас.). Випадки реєструвались серед дітей та учнів в організованих колективах (НВО №7, ДНЗ №4, НВК №3, НВК №6 та ЗОШ с.В.Пузирки, В.Радогощ, Заваденці). Показник розшифровки ГЕК складав 84,6%, збільшення захворюваності відбулося як серед міського, так і серед сільського населення, але найбільш інтенсивно серед сільського – 10,1%.

Настороженість до тифо- паратифозних захворювань серед медичних працівників амбулаторно-поліклінічних закладів та ФАП, ФП недостатня, так як амбулаторно лихоманячи хворі не обстежуються та не направляються в стаціонар, в подальшому не зазначається в медичній документації, а, отже, можливість несвоєчасного обстеження зростає.

Є необхідність покращення ведення медичної документації про якість та повноту відображення епіданамнезу щодо розладу шлунково-кишкового тракту при госпіталізації в відділення ЦРЛ та дільничні лікарні. В поодиноких випадках мало місце не обстеження на кишкові ентеробактерії госпіталізованих дітей у віці до 2 років, що лікувались у відділенні ЦРЛ та не в повному обсязі відображався епіданамнез черговими лікарями при огляді хворих, які поступають в інфекційне відділення з кишковими інфекціями.

На базі ЦРЛ в поточному році проводилася теоретична підготовка медпрацівників з питань профілактики холери, проводились заліки. Протягом 2011 р. дещо поповнювалася матеріально-технічна база Ізяславської РЦЛ: були частково придбані комплекти протичумних костюмів одноразового використання, поповнювалась наявність медикаментозних препаратів для патогенетичної терапії, поповнювались  укладки для забору матеріалу .Були складені  оперативні плани заходів на випадок епідускладнень по холері, схема плану первинних протиепідемічних заходів при виявлені (підозрі) хворого карантинними інфекціями, в т. ч. і холери, у відділенні; складено списки особового складу формуємих підрозділів: шпиталю, провізора, ізолятора, обсерватора в звязку з наявністю поточних змін з прибуттям, вибуттям медичних працівників в 2011 р. .

 При цьому залишилися не вирішеними цілий ряд питань, які на випадок епідускладнень по холері не дозволять забезпечити проведення повного обєму протиепідемічних, лікувальних заходів.

До теперішнього часу залишається необхідність поповнення наявності комплектів протичумних костюмів, так як не забезпечено наявність 3-х комплектів костюмів в морзі,сільських лікарських амбулаторіях та дільничних лікарнях та поповнення наявності - в шпиталі, потребує детальне відпрацювання  медичними працівниками порядку забору матеріалу на дослідження,одягання та зняття засобів індивідуального захисту,використання засобів особистої екстреної профілактики.

В шпиталі, який має розгортатися на базі інфекційного відділення, потребує поповнення регідратаційними розчинами та медикаментозних препаратів для патогенетичної терапії . Відсутні великі баки з краном для приготування великої кількості розчину глюкосолана. Інфекційне відділення не забезпечене вагами для можливості зважування лежачого хворого, центрифугою та портативним електрокардіографом.

Провізорне відділення, яке планується розгортати на базі терапевтичного відділення, потребує поновлення наявності нічних горщиків, суден.

Ізолятор, який планується розгортати на базі дитячого відділення потребує складення графічної схеми розміщення , детальним відпрацюванням  медичними працівниками порядку вдягання та зняття протичумного костюму,порядку забору та доставки матеріалу.

Стоматвідділення ,на базі якого планується розгортання обсерватора, потребує поповнення засобів особистої екстреної профілактики. 

Відділення швидкої допомоги ЦРЛ потребує  вивчення медичним персоналом показань для надання регідратаційної терапії при холері, порядок одягання та зняття протичумного костюма.

 Приймальне відділення ЦРЛ – потребує поповнення відділення регідратаційними розчинами ,медичний персонал приймального відділення не досить чітко знає порядок  зняття протичумного костюма  та показання для надання регідратаційної терапії при холері.

ВЗПСМ, райполіклініка: потребує додаткове вивчення порядку забору матеріалу для  бак дослідження  від хворого з підозрою на холеру та проведення регідратацій ного лікування. 

Потребує заміна наявності протичумних костюмів, ємності для збору виділень, підкладних клейонок, наважками дезінфікуючих засобів пунктів швидкої допомоги, засобами особистої екстреної профілактики при Плужнянській та Білогородецькій дільничних лікарнях, амбулаторіях.  В дільничних лікарнях та лікарських амбулаторіях потребує поновлення наявності укладок, так як вони формувалися ще в радянські часи і не поповнювалися, забезпечити наявність інформації про виклик консультантів на робочих місцях.

Бактеріологічна лабораторія ЦРЛ потребує поповнення комплектами протичумних костюмів. Потребує поповнення  лабораторії апаратом для інактивації сироватки, дистилятора,  4 пластинами полістированими,   поповнення поживних середовищ, реактивів, діагностичних препаратів.   

Паталого-анатомічне відділення – не забезпечено наявність умов перекриття витоку стічних вод, до приміщення відділення не підведена гаряча проточна вода. Потребує забезпечення працівників 3 комплектами захисного одягу,комплектація укладки для забору пат матеріалу: марлевими  серветками заміна  банок ємністю 450,0 на 500,0 з притертими  пробками для відбору пат матеріалу . Потребує поповнення засобів особистої екстреної профілактики, так як відсутні наважки марганцевокислого калію та борної кислоти, та ємностей  для приготування розчинів.  Потребує поповнення біксу металевого (ящик) для доставки проб, ємностей для знезараження та церати для можливості ,при необхідності, накриття трупа. Потребує детальне відпрацювання медичним персоналом порядку одягання та знімання протичумного костюма, порядок відбору та доставки пат матеріалу.  

З медичною сіткою району на базі центральної районної лікарні та дільничних лікарень слід провести практичні навчання по відпрацюванню схеми взаємодії, оповіщення, надання необхідного об’єму допомоги при підозрі на захворювання на холеру. Має необхідність посилення санітарно-освітньої роботи по профілактиці холери, акцентуючи увагу на зборі детального епіданамнезу у осіб, які мають розлади шлунково-кишкового тракту.

 

На основі вищевикладеного і керуючись Законом України "Про захист населення від інфекційних хвороб", "Про забезпечення санітарного та епідеміологічного благополуччя населення " медРада вирішила:

 

1.                 Головним лікарям лікарських дільниць, амбулаторій, зав. поліклінікою, зав. ВЗПСМ м. Ізяслава, зав. інфекційним відділенням:

 1.1.          Посилити контроль за станом діагностики ГКЗ, в т.ч. черевного тифу, та забезпечити щомісячне якісне проведення комісійного розбору стану діагностики ГКЗ та вірусних гепатитів.

    постійно

1.2.          Дотримуватись вимог наказів МОЗ №475 від 16.08.1979 р. «По дальнейшему совершенствованию профилактики заболеваемости ОКИ в стране» та ОУОЗ № 59 від 17.02.1986 р. «Об усилении мероприятий по профилактике сальмонеллезов» щодо диспансерного нагляду за перехворілими та носіями кишкових інфекцій.

    постійно

1.3.          Для діагностики кишкових інфекцій вірусної етіології вирішити питання постійного забезпечення придбання швидких тестів.

    постійно

1.4.          Звернути увагу на якість збору епіданамнезу черговими лікарями при поступленні інфекційних хворих в стаціонар та проводити забір матеріалу для лабораторних досліджень до прийому антибіотиків при направленні на лікування.

    постійно

1.5.          посилити насторогу до тифо- паратифозних захворювань, забезпечивши 100% обстеження лихоманячи хворих. Особливо в сільській місцевості.

    постійно

1.6.          Забезпечити обстеження на холеру підлягаючих хворих згідно наказу МОЗ України № 185 від 07.04 року "Про оптимізацію комплексу протиепідемічних заходів при виявлені захворювань, що викликані холерними та іншими патогенними вібріонами”, в епідсезон осіб забезпечити збір  епіданамнезу, щодо вжиття морепродуктів,  обстежувати на холеру осіб з тяжким перебігом кишкових інфекцій. 

                                                                                     постійно

 2.    Начмеду ЦРЛ, головним лікарям СДЛ, СЛА, керівникам формуємих підрозділів на випадок епідускладнень по холері:

 2.1. Подати заявку по недостаючому обладнанню м’якому інвентарю, медикаментах, інших матеріалів для можливості укомплектування укладок на випадок епідускладнень по холері.

                                                                              до 05.04.12 р.

2.1. Відпрацювати  та внести корективи до схеми взаємодії, схеми оповіщення працівників формуємих підрозділів в неробочий час, наявність відпрацювання правила забору матеріалу від хворого з підозрою на холеру та доставку в бак лабораторію в усіх підрозділах; порядок одягання та зняття протичумного костюму,використання засобів екстреної профілактики. Провести практичне відпрацювання функціональних обовязків медичних працівників, які будуть задіяні в тих чи інших підрозділах. 

до 25.04.12 р.

2.2. Поповнити відділення ЦРЛ, бак лабораторію, патологоанатомічний підрозділ, рай поліклініку, ВЗПСМ м. Ізяслав, дільничні лікарні, амбулаторії недостаючим обладнанням, медикаментами, апаратурою, лабораторним посудом, поживними середовищами, реактивами, діагностичними препаратами,  захисним одягом, взуттям,  засобами особистої термінової профілактики.

                                                                           до 01.06.12р.

2.3. Забезпечити  приміщення моргу гарячою проточною водою та створити умови  перекриття витоку стічних вод і їх знезараження , поповнити наявність укладки для забору пат матеріалу, засобів екстреної профілактики та біксом (ящик металевий ) для доставки проб в лабораторію.

до 01.05.12 р.

2.4.          Забезпечити проведення санітарно-освітньої роботи по профілактиці кишкових інфекцій, холери серед населення району

                                                                                постійно

3.       Адміністрації ЦРЛ, заступнику головного лікаря по господарській частині:

 3.1            Клопотатися перед РДА про виділення коштів на покращення матеріально-технічної бази ЦРЛ.

до 10.04.12 р.

3.2             Вирішити питання знезараження стічних вод інфекційного відділення методом локальних очисних споруд.

Протягом року

 4        Контроль за виконанням рішення залишаю за собою

 

Голова медичної Ради                                               

Головний лікар району                                               О.О.Агапій

Категорія: Рішення | Додав: ses | Теги: готовність ЛПЗ
Переглядів: 1431 | Завантажень: 368