У К Р А Ї Н А

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІЗЯСЛАВСЬКА РАЙОННА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СТАНЦІЯ

30300, м. Ізяслав, вул.Б.Хмельницького, 53, тел.-факс 0385243007, Е-mail. izraises@mail.ru


 

ПОСТАНОВА

 

від  20.01.2012 року                                                    1

 

 Про посилення заходів щодо запобігання

розповсюдження кору серед населення

Ізяславського району

 

Починаючи з другої половини 2011 року в Україні відбулося стрімке зростання захворюваності на кір. У 2011 році в країні зареєстровано 1667 випадків підозр захворювання. Найбільша кількість випадків зареєстрована у західних регіонах: у Львівській області – 959, Івано-Франківській – 296, Волинській – 59, Рівненській – 50, Закарпатській – 31.

Аналогічна ситуація продовжується у 2012 році. Станом на 10 січня на адміністративних територіях країни вже зареєстровано 390 випадків підозр захворювання на кір, найбільша кількість у Львівській області – 162, Івано-Франківській – 116, Рівненській - 27.

У Хмельницькій області, в тому числі в Ізяславському районі,  в 2011 році випадки кору не реєструвались. Проте, враховуючи високу контагіозність кору, посилення міграційних  процесів серед молоді та студентів у період зимових канікул та низькі відсотки  охоплення щепленнями проти кору підлягаючих контингентів впродовж останніх років є реальна загроза завезення  та поширення цієї інфекції на території району.

З початку 2012 року в області вже зареєстровано 8 випадків підозр захворювання на кір. По одному випадку у Ярмолинецькому, Дунаєвецькому, Славутському районах та в місті Нетішині і 4 випадки у Городоцькому районі. Переважно, це завізні випадки із західних регіонів України.

Випадки захворювання на кір в нашому районі в поточному році не реєструвались.

У зв’язку з погіршенням епідемічної ситуації з кору, а також з метою недопущення розповсюдження кору серед населення Ізяславського району, керуючись ст. 30 Закону України „Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення”

 

ПОСТАНОВЛЯЮ:

1. Головному лікарю Ізяславського району Агапію Олександру Олександровичу:

1.1. Розробити плани перепрофілювання ліжкового фонду на випадок ускладнення епідемічної ситуації з кору.

1.2. Посилити насторогу медичних працівників приймального відділення і стаціонарів щодо недопущення заносу кору в лікувально - профілактичні заклади (ретельний збір епідемічного анамнезу, огляд шкірних покривів тощо). Забезпечити комплекс заходів по недопущенню виникнення внутрішньолікарняних випадків кору.

1.3. Провести з медичними працівниками навчальні заняття з питань етіології, клініки, лікування, діагностики та профілактики кору.

1.4. Проводити  щеплення за епідемічними показами підлягаючим контингентам у вогнищах кору, відповідно до вимог наказів МОЗ України № 188 від 17.05.2005р. "Про затвердження Інструкції щодо організації  епідеміологічного нагляду за кором" та № 595 від 16.09.2011р. „Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів”.

1.5. Створити запас нормального людського імуноглобуліну для проведення пасивної імунізації проти кору у вогнищах інфекції відповідно до інструкції про його застосування.

1.6. Забезпечити своєчасний відбір та доставку сироваток крові (для лабораторного підтвердження клінічного діагнозу) до вірусологічної лабораторії Хмельницької обласної санітарно-епідеміологічної станції від кожного хворого з підозрою на кір при спорадичній захворюваності та від  перших 3 – 5 хворих - при спалаху.

1.7. Про ускладнення епідемічної ситуації з кору, а також про летальні випадки від цієї інфекції терміново повідомляти Ізяславську районну санітарно-епідеміологічну станцію та обласне управління охорони здоров’я Хмельницької облдержадміністрації.

1.8. Забезпечити дотримання "холодового ланцюга” при транспортуванні, зберіганні та використанні вакцин з коровим компонентом.

1.9. Проводити інформування населення через засоби масової інформації щодо епідеміологічної ситуації з кору в районі та заходи його профілактики.

 

2.     Начальнику відділу освіти Ізяславської райдержадміністрації Кирилюк Наталії Леонідівні, міському голові Паньковському Валентину Станіславовичу, директору Ізяславської загальноосвітньої спеціалізованої школи-інтернат І-ІІ ступенів для дітей з наслідками поліомієліту та церебральними паралічами  Хеленюку Юрію Андрійовичу, директору Плужнянської загальноосвітньої санаторної школи-інтернат І-ІІ ступенів Климчуку Валентину Івановичу, директору Плужнянського професійно-аграрного ліцею Лісовському Михайлу Івановичу,  головам сільських рад, на територіях  яких знаходяться дитячі навчальні заклади:

           2.1. Зобов’язати керівників навчальних закладів (директорів шкіл, інтернатних закладів, завідувачів дошкільних закладів) забезпечити:

            -    своєчасне виявлення та ізоляцію хворих з організованих колективів;

            -  проведення комплексу протиепідемічних заходів серед контактних при реєстрації випадків кору (щеплення за епідемічними показами, медичне спостереження, провітрювання, вологе прибирання, опромінювання повітря бактерицидними лампами тощо).

           2.2. Залучити медичних працівників та викладацький персонал навчально-виховних закладів до проведення санітарно-освітньої роботи серед дітей та батьків з питань профілактики кору.

3. Завідуючому епідеміологічним відділом Ізяславської районної санітарно-епідеміологічної станції Горбенку Миколі Івановичу:

3.1. Здійснювати щоденний моніторинг захворюваності на кір в районі.

3.2. Проводити епідеміологічне розслідування кожного випадку підозри захворювання на кір; спільно з фахівцями лікувально-профілактичних закладів розробляти плани локалізації вогнищ при їх виникненні в організованих колективах.

3.3. Забезпечити своєчасне проведення повного комплексу протиепідемічних та лікувально-профілактичних  заходів у вогнищах кору відповідно до наказу МОЗ України від 17.05.2005 року № 188 "Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором”.

 3.4. Забезпечити контроль за своєчасним та повним охопленням щепленнями проти кору підлягаючих контингентів, відповідно до вимог наказу МОЗ України від 16.09.2011р. №595 „Про порядок проведення профілактичних щеплень в Україні та контроль якості й обігу медичних імунобіологічних препаратів” а також за дотриманням вимог „холодового ланцюга” при транспортуванні, використанні та зберіганні вакцин з коровим компонентом.

3.5. Забезпечити доставку у вірусологічну лабораторію Хмельницької обласної санітарно-епідеміологічної станції сироваток крові від дітей різних вікових груп для вивчення колективного імунітету.

3.6. Здійснювати контроль за проведенням профілактичних та протиепідемічних заходів у вогнищах кору.

3.7. При реєстрації поодиноких підозр  на кір та його спалаху  забезпечити подання повідомлення  в обласну санепідемстанцію, відповідно до вимог наказу МОЗ України від 17.05.2005 року № 188 "Про затвердження Інструкції щодо організації епідеміологічного нагляду за кором”.

3.8. Активно проводити санітарно-освітню пропаганду серед населення із залученням всіх засобів масової інформації.

 

4. Контроль за виконанням постанови покладаю на завідуючого епідеміологічним відділом Ізяславської районної санітарно-епідеміологічної станції Горбенка Миколу Івановича.

 

 

 Головний державний

 санітарний лікар

 Ізяславського району                                                Нечипорук А.Г.