У відповідності до розпорядження  голови Ізяславської райдержадміністрації  № 139/2012-р. від 23 березня 2012року  з 26 березня  по 08 травня  в місті та  районі   оголошено проведення  щорічно акції « За чисте довкілля».

 Відповідно до даного розпорядження  проведено заходи щодо санітарної  очистки територій сіл, придорожніх та прибережних смуг, місць відпочинку від побутового сміття, проведений благоустрій кладовищ, меморіальних комплексів, зон рекреації в селах, здійснена  весняна дезінфекція водомереж та криниць громадського користування, ремонт та очистку  громадських криниць та сільських водомереж, закладання парків, скверів, алей, садів плодових дерев  та інші заходи, спрямовані на попередження  інфекційних захворювань, широке висвітлення роботи із залученням засобів масової інформації.

Так, за цей період висаджено 30351 дерев в підрозділах Ізяславського лісгоспу на території Лютарського лісництва, 3866 дерев висаджено при проведенні днів довкілля. Найбільш активно долучились до посадки дерев Білогородська, Білівська, Михнівська, Мякотівська, Новосільська, Христівська  сільські ради.

На території району ліквідовано 61 несанкціоновані сміттєзвалища загального об’єму понад 1 тис. м3. Найбільшу кількість знищено на територіях Білогородської, Білівської, Кунівської, Мякотівської, Новосільської, Сошненської , Плужненської, Борисівської та Радошівської сільських рад. По місту ліквідовано 5  стихійних сміттєзвалищ.

Очищено від сміття понад 15 тис. м2 прибережних смуг.

В районі впорядковано 75 кладовищ, 6 меморіальних комплексів, 36 памятників, 19 братських могил, 4 інших поховань загиблих захисників Вітчизни.

В районі проведено дезінфекцію 750 громадських криниць, при чому по Клубівській, Мислятинській,Тиліженецькій, В. Пузирської , Білогородської, Ліщанської, Топорівської, Білівської сільських радах дезінфекцію громадських криниць проведено спеціалістами районної санітарно – епідеміологічної станції. 

Проведено весняну дезінфекцію міського та окремих сільських водопроводів.

Порівнюючи з аналогічним періодом  2011р. якість водопровідної води відповідно до аналізу за 1 квартал поточного року на рівні минулого року : відсоток  відхилень по мікробіологічним показникам за березень 2012р. складає 4,2%, що менше середньо обласного показника; якість води  по санітарно – хімічним показникам дещо погіршилась, відсоток відхилень складає 2,3%; за аналогічний період 2011року відхилень не виявлено; однак цей показник також менше середньообласного показника.

 Якість криничної води   по мікробіологічним показникам на рівні минулого року: відсоток відхилень складає 12,9%; по санітарно хімічним показникам якість води значно покращилась: відсоток відхилень зменшився з   42,2% ( березень 2011р.) до 27,5% ( березень 2012р.), однак цей показник вище середньо обласного .

Головні  проблеми по водопостачанню.

 - децентралізоване водопостачання: більшість з 750 громадських криниць  в районі потребують ремонту, роками не проводиться очистка від мулу, неякісно проводиться дезінфекція,  що приводить до погіршення якості води. Це обумовлено тим, що громадські криниці по більшості населених пунктів району не знаходяться на балансі сільських рад, і не можна забезпечити фінансування робіт по їх обслуговуванню.

В 2012р. виявлялись нестандартні проби з криниць сіл: Білогородка, Борисів, Двірець, Лютарка, Ліщани, Мислятин, інші. 

- централізоване водопостачання: відмічається неблагополучна, нестабільна  ситуація по стану водомереж централізованного водопостачання сіл. Сільських водопроводів в районі 99, із них більша частина не працюючі;  при наявності водопроводів  села користуються криничною водою, яка  за часту не відповідає санітарним нормам.  В зв’язку з невизначеністю їх  власників  більшість з них знаходяться в занедбаному стані, не проводяться ремонтні роботи водомереж, колонок, роками не проводиться очистка башт, промивка та дезінфекція водомереж ( за деяким виключенням). Така ситуація також призводить до погіршення якості води.  А погіршення  якості води в інших регіонах України вже приводило до виникнення кишкових інфекцій, вірусних гепатитів А, нітратних отруєнь аж до смертельних випадків.

Прикро, але потрібно відзначити, що, незважаючи на приписи держсаннагляду, розпорядження голови райдержадміністрації, станом на 23 квітня поточного року не надали райСЕС відповідні акти дезінфекції голови   Завадинецької, Михнівецької, М’якотинської, Новосільської, Сошенської, Тернавської сільських рад.

    Головні проблемні питання по організації санітарної очистки та покращенню санітарного стану територій сіл.

-         в селах району не організована планова санітарна очистка від сміття, для цієї мети не виділяється транспорт, санітарна очистка носить стихійних випадковий характер;

-         більшість існуючих сільських полігонів твердих побутових відходів потребують облаштування відповідно санітарних правил. Не проводиться планування сміття, пересипка ґрунтом, не оформлені відповідні паспорти. Не відповідає санітарним нормам міський полігон твердих побутових відходів: відсутні спостережні свердловини, обваловка, недостатньо проводиться пересипка сміття грунтом;

-         по району наявні безліч стихійних сміттєзвалищ. Так більше їх  знаходиться на території сіл  Кунівської, Щурівецької, Двірецької, Ліщанської, Тиліженецької  та інших сільрад.

Перевірки санітарного стану сільських рад, суб’єктів господарської діяльності продовжуються. 
К р и н и ц і   р а й о н у