У К Р А Ї Н А

МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я

ІЗЯСЛАВСЬКА РАЙОННА САНІТАРНО-ЕПІДЕМІОЛОГІЧНА СТАНЦІЯ

30300, м. Ізяслав, вул.Б.Хмельницького, 53, тел.-факс 0385243007, е-mail izraises@mail.ru

 


П О С Т А Н О В А

 

від   14 травня 2012 року                                                             № 2

 

"Про дотримання вимог санітарного

законодавства  під  час  організації

оздоровлення  та відпочинку дітей, 

упередження  харчових  отруєнь, 

інфекційних   захворювань

у дитячих закладах оздоровлення і

відпочинку Ізяславського району в 2012р."

 

Я, головний державний санітарний лікар Ізяславського району Нечипорук А.Г., розглянувши матеріали  щодо результатів проведення оздоровчої кампанії 2011 року встановив, що проведені профілактичні заходи щодо забезпечення санітарно-епідемічного благополуччя дали змогу попередити спалахи гострих кишкових інфекційних захворювань та групові харчові отруєння серед дітей і персоналу  закладів оздоровлення та відпочинку. Проте не всі заклади були вчасно (за 10 днів до заїзду дітей) і належним чином підготовлені до роботи. Не всі пропозиції санепідслужби були виконані під час реконструкції приміщень ОТ «Світанок» для оздоровлення дітей в літній період.

У процесі роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку в деяких із них було виявлено  невиконання вимог державних санітарних правил і норм,  порушення санітарно-гігієнічного та протиепідемічного режимів, що підтверджувались результатами лабораторних  досліджень. В пришкільному таборі Сошненського НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок» несвоєчасно погоджено режим роботи та перспективне меню; Ліщанської ЗОШ І-ІІІ ст. не проведено оздоровчі заходи джерела водопостачання; без документації, що засвідчує безпечність та якість кухарями Клубівської, Поліської ЗОШ І-ІІІ ст., Завадинецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок» для харчування дітей використовувалась капуста; відсутня картотека страв практично на всі види страв, які готуються у пришкільних таборах.

В стаціонарному таборі «Світанок» с.Білогородка  зареєстровані  порушення вимог Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей» під час здійснення  медичного обслуговування дітей. Не в повному обсязі медпрацівниками проводився аналіз ефективності оздоровлення дітей, нерегулярно проводився теоретичний підрахунок калорійності добового раціону, що є невиконанням   вимог  державних санітарних  правил і норм «Улаштування, утримання і організація режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів» (ДСанПіН 5.5.5.23-99).

Через недостатнє фінансування в пришкільних таборах  не виконувались норми харчування дітей,  затверджені Постановою Кабінету Міністрів України від 22.11.2004 р. №1591.

           Під час перевірок дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до керівників та відповідальних осіб застосовано 7 штрафних санкцій (з них 5 в пришкільних таборах, 2 в ОТ «Світанок»).

 З метою упередження виникнення інфекційних захворювань, харчових отруєнь в закладах оздоровлення та відпочинку району, організації повноцінного дозвілля та ефективного оздоровлення дітей,  керуючись ст.ст. 7, 17, 18, 21, 22, 26, 27, 30, 41,42 Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного  благополуччя населення”, ст. 5 Закону України "Про охорону дитинства", Закону України "Про оздоровлення та відпочинок дітей”, Закону України "Про безпечність та якість харчових продуктів”, «Державних санітарних правил і норм  улаштування, утримання і організації режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів»  (ДСанПіНу 5.5.5.23-99), «Державних санітарних норм і правил влаштування, утримання та організації режиму діяльності дитячих наметових містечок» затверджених наказом МОЗ України від 07.02.2012р. №89

 

П О С Т А Н О В Л Я Ю:

 

1.                                   Начальнику відділу освіти Ізяславської райдержадміністрації, директору ОТ «Світанок» с.Білогородка, директорам пришкільних таборів:

 

1.1.             Виконати затверджені планові завдання, приписи з метою приведення дитячих закладів оздоровлення та відпочинку до вимог санітарних правил і норм та забезпечити наявність документації, необхідної для їх відкриття та роботи (в термін – за 10 днів до заїзду дітей).

1.2.             Провести очищення, дезінфекцію та промивання водопровідних споруд і  мереж локальних водогонів, ревізію каналізаційних мереж і очисних споруд.

1.3.             Заключити угоди з ліцензованими підприємствами профілактичної дезінфекції на проведення дезінфекції, дезінсекції та дератизації приміщень  оздоровчих закладів.

1.4.             Вжити заходів щодо профілактики дитячого травматизму, гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь, отруєнь грибами та дикорослими рослинами, хімічними речовинами.

1.5.             Підібрати  обслуговуючий персонал відповідно до штатного розпису з урахуванням кваліфікаційних категорій. Забезпечити до початку оздоровчого періоду проходження обслуговуючим персоналом обов’язкових медичних оглядів (згідно наказу Міністерства охорони здоров'я України № 280), гігієнічного навчання та обстеження на маркери вірусного гепатиту А.

1.6.             Погодити перелік постачальників харчових продуктів та продовольчої сировини з Ізяславською санітарно-епідеміологічною станцією.

1.7.             Укласти угоди із торговими організаціями, підприємствами, суб'єктами підприємницької діяльності на пряме, безперебійне постачання спеціалізованим транспортом харчових продуктів та продовольчої сировини, скласти графіки та маршрути постачання. Забезпечити постачання харчових продуктів та продовольчої сировини лише при наявності супровідних документів, що свідчать про їх походження, безпечність та якість.

1.8.             Забезпечити харчування дітей у відповідності з нормами, затвердженими Постановою Кабінету Міністрів України   від 22.11.2004 р. № 1591 та вимогами спільного  наказу Міністерства освіти і науки України та Міністерства охорони здоров'я   України від 01.06.2005 №242/329 "Про затвердження Порядку організації харчування дітей у навчальних і оздоровчих закладах”.

1.9.             На виконання  вимог Закону України  "Про оздоровлення та відпочинок дітей” не здавати в оренду  приміщення (будівлі) закладів, що не пов'язано з оздоровленням та відпочинком дітей  під час проведення оздоровчої кампанії.

1.10.        Збільшити фінансові видатки   для  організації повноцінного харчування  та виконання норм харчування, які затверджені постановою КМУ від 22.11.2004 р. №1591 (додаток 6)  в пришкільних таборах відпочинку з денним перебуванням дітей.

1.11.        При підготовці до роботи та експлуатації наметового містечка в с.В.Радогощ керуватись «Державними санітарними нормами і правилами влаштування, утримання та організації режиму діяльності наметових містечок». Погодити із Ізяславською райСЕС маршрути туристичних походів.

1.12.        З метою упередження  перевантаження позаміського табору «Світанок» не допускати видачу путівок вище нормативної наповнюваності табору.

1.13.        Забезпечити проведення аналізу  ефективності оздоровлення дітей в ОТ «Світанок». Не допускати скорочення термінів перебування дітей в закладах оздоровлення та відпочинку, визначених Законом України "Про оздоровлення та відпочинок дітей”.

1.14.        По закінченні оздоровчої кампанії 2012 року затвердити планове завдання щодо підготовки ОТ «Світанок» до наступного оздоровчого періоду та погодити його з Ізяславською райсанепідстанцією.

 

2.                 Для посилення контролю закріпити відповідальних спеціалістів за закладами оздоровлення та відпочинку: завідуючу санітарно-гігієнічним відділом Яковчук В.Г., завідуючого епідеміологічним   відділом  Горбенко М.І., лікаря по загальній гігієні Пазичук О.О., помічника лікаря-гігієніста гігієни дітей та підлітків Хвойна Л.В., завідуючу дезвідділом Булавінцеву О.С., лікаря-бактеріолога Дишкант І.М.

3.                Завідуючій санітарно-гігієнічним відділом Ізяславської райСЕС Яковчук В.Г., завідуючому епідеміологічним відділом Горбенко М.І.:

 

3.1.          Здійснювати видачу дозволу (акту прийомки оздоровчого табору ф.318/о) за умов виконання планових завдань (п. 1.4. «Державних санітарних правил і норм  улаштування, утримання і організації режиму діяльності дитячих оздоровчих закладів»  (ДСанПіНу 5.5.5.23-99) та наявності необхідної документації.

3.2.          Встановити дієвий контроль за виконанням санітарного законодавства при організації водопостачання, оснащення харчоблоків і медичних пунктів в оздоровчих закладах,  забезпечення продуктами харчування, створення умов для  повноцінного оздоровлення дітей. 

3.3.          Посилити контроль за підприємствами та іншими юридичними особами, що виробляють і реалізують харчові продукти, продовольчу сировину, надають комунальні послуги в дитячі заклади оздоровлення та відпочинку.

3.4.          Провести на місцях прийом заліків з гігієнічних та протиепідемічних питань серед обслуговуючого персоналу дитячих закладів оздоровлення та відпочинку.

3.5.          Провести погодження перспективних меню з урахуванням наявності одиниць технологічного та холодильного обладнання, картотеки страв. Заборонити приготування страв, які є небезпечними в епідемічному відношенні (відповідно до вимог державних санітарних правил і норм та наказу МОН і МОЗ України від 15.08.06 №620/563 »Щодо невідкладних заходів з організації харчування дітей у дошкільних, загальноосвітніх, позашкільних навчальних закладах»).

3.6.          Посилити державний санітарно-епідеміологічний нагляд за умовами відпочинку та оздоровлення дітей влітку на базі дошкільних, загальноосвітніх, інтернатних навчальних закладів, наметових містечок, погодити режими роботи.

3.7.          З метою упередження спалахів інфекційних захворювань та групових харчових отруєнь  в дитячих оздоровчих закладах, проводити щодекадні  обстеження ОТ «Світанок», закладів оздоровлення та відпочинку з відповідним обсягом лабораторних досліджень.

3.8.          Висвітлювати в засобах масової інформації питання щодо стану оздоровлення та відпочинку дітей на об’єктах нагляду.

3.9.          При виявленні фактів порушення санітарного законодавства, застосовувати  адміністративно-запобіжні заходи у відповідності з вимогами  Закону України  "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення".

 

3.                 Контроль  за виконанням  Постанови залишаю за собою.

 

 

Головний державний

санітарний лікар

Ізяславського району                                                  А.Г.Нечипорук