ІНФОРМАЦІЯ

Про хід виконання  Постанови Головного  державного санітарного лікаря України № 37 від 06.11.2006 року "Про додаткові заходи щодо недопущення епідемічних ускладнень з вірусного гепатиту А в Україні”

 

В Ізяславськму районі здійснюється контроль за розробленим та затвердженим планом заходів щодо виконання Постанови Головного  державного санітарного лікаря України № 37 від 06.11.2006 року "Про додаткові заходи щодо недопущення епідемічних ускладнень з вірусного гепатиту А в Україні”.

В поточному році зареєстровано 1 випадок гепатиту А (2,1 на 100 тис.нас.) по місту, серед дорослого населення. В вогнищі проведено комплекс протиепідемічних заходів, при епідрозслідуванні джерело інфекції та чинники передачі інфекції встановити не вдалось. По місцю проживання та роботи (працівник райдержадміністрації) послідуючих випадків не відмічалось. В квітні місяці п. р. з медичним персоналом ЛПЗ проведено заняття на тему «Вірусні гепатити: епідеміологія, профілактичні заходи». Навчанням охоплено 128 медичних працівника. З метою вивчення циркуляції збудника вірусного гепатиту А в вірусологічну лабораторію облСЕС направлено 10 проб стічної води, по результатах досліджень наявність збудника вірусного гепатиту не встановлено.

Направлена інформація головному лікарю району та начальнику відділу освіти при райдержадміністрації, щодо обстеження на маркери вірусного гепатиту А обслуговуючого персоналу оздоровчого табору «Світанок» с.Білогородка. Оздоровчий табір «Світанок» с.Білогородка розпочав свою роботу з 05.06.2012 р. В період підготовки було обстежено на маркери гепатиту А  38  працівників, із них виявлено 1 випадок позитивного результату в Хоменко О.В. 1958 р.н. с.Білогородка. Адміністрації табору направлено подання №20 від 25.05.2012 р. «Про недопущення до роботи в оздоровчому таборі Хоменко О.В.».

На засіданні колегії райдержадміністрації розглянуті питання  в квітні місяці «Про стан санітарної очистки населених пунктів району» та в травні місяці «Про підготовку оздоровчих закладів району до роботи в сезон 2012 р.»

На обліку Ізяславської райСЕС знаходиться 99 господарсько-питних водопроводів, 750 криниць громадського користування.

Протягом 2012 року проведено 30 перевірок господарсько-питних водопроводів, виявлено 10 порушень, досліджено 196 проб води на мікробіологічні показники, 3 – з відхиленням від ДСанПіН 2.2.4.171-10, на санітарно – хімічні показники досліджено 71 пробу води, виявлено 1 – відхилення. Оштрафовано 3 посадові особи, винесено 2 постанови на тимчасову заборону експлуатації водопроводів.

Протягом 2012 року з питань належної організації децентралізованого водопостачання проведено 15 перевірок сільських рад, по 7–ми сільським радам виявлено порушення в дотриманні санітарних норм, оштрафовано 7 голів сільських рад. Досліджено 95 проб води на мікробіологічні показники, 13 - з відхиленням та 116 проб на санітарно-хімічні показники, 36- з відхиленнями від санітарних норм.  

В лютому місяці направлено санітарний припис головам всім сільським Радам про проведення переобліку криниць громадського користування, проведення їх очистки, знезараження, ремонту, а також проведення санітарної очистки території населених пунктів та інше.

Щотижнево проводився контроль за  виконанням робіт по проведенню переобліку криниць, весняної очистки та дезінфекції криниць громадського користування. На протязі 2012 року проведено дезінфекція криниць громадського користування на територіях сільських Рад: Топорівської – 25, Білівської – 32, Клубівської – 17, Мислятинської – 12, Теліжинецької – 5. Всього 91 криниця громадського користування.

Сільськими Радами направлено в Ізяславську райСЕС акти виконаних робіт по проведеній очистці, знезараженню криниць, графіки ремонту криниць на 2012 рік.

За період проведення контролю даних робіт, Ізяславською райСЕС направлено 30 санітарних приписів. 

В даний час Ізяславською райСЕС проводиться контроль виконання санітарних приписів, контроль дотримання графіку ремонту криниць

Здійснюється контроль за благоустроєм зон санітарної охорони господарсько-питних водогонів та роботою знезаражуючих установок міського водогону.

На господарсько-питному водопроводі міста відсутня виробнича лабораторія якості питної води, по угоді проводяться дослідження якості питної води Ізяславського міського водогону лабораторіями райСЕС.

За період поточного року досліджено на мікробіологічні показники 126 проб харчових продуктів,встановлено 5 відхилень, що становить  4 % .

24.05.2012 року направлено приписи до керівників загальноосвітніх навчальних закладів по покращенню матеріально-технічної бази закладів. Основними заходами, які необхідно першочергово виконати по покращенню умов виховання, навчання, харчування та медичного обслуговування школярів  є проведення оздоровчих заходів джерел відомчого водопостачання, очистка та дезінфекція водопровідних мереж в М’якотівській, Христівській, Новосільській, Сахновецькій, Ліщанській, Шекеринецькій, Щурівчицькій ЗОШ І-ІІ ст. , Радошівському НВК «ЗОШ І-ІІІ ст., агроліцею», Мокрецькому НВК «ЗОШ І-ІІ ст., дитячий садок», джерел децентралізованого водопостачання Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст., Двірецької, Камянської, Теліжинецької ЗОШ І-ІІ ст., Великорадогощанського, Сошненського, Топорівського, Щурівецького НВК «ЗОШ І-ІІ ст.. дитячий садок». Організація відомчого лабораторного контролю якості питної води джерел децентралізованого водопостачання в вищевказаних закладах. Облаштування внутрішніх туалетів та умивальних кімнат в приміщеннях 17 навчально-виховних закладів. Забезпечення 2 одиниць холодильного обладнання Плужненського та Радошівського НВК, Ліщанської, М’якітської, Христівської ЗОШ І-ІІІ ст., створення належних умов для дотримання правил особистої гігієни на харчоблоках Кунівської, Борисівської, Радошівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст.» та Ізяславського  НВК «ЗОШ ІІ-ІІ ст. №5, гімназія».

Проводиться цільове гігієнічне навчання  декретованої групи населення по дотриманню вимог санітарних норм і правил  профілактиці харчових отруєнь та кишкових інфекцій.

Проводиться контроль за своєчасністю і якістю проходження медичних оглядів декретованою групою населення. Проведено 112 раптових обстежень працівників об’єктів підвищеного епідризику на носійство збудників інфекційних хвороб.

Направлена доповідна в райдержадміністрацію та районну Раду по виявлених недоліках в роботі по забезпеченню населення району якісною питною водою. Дане питання буде заслухано на засіданні колегії РДА згідно плану роботи в серпні місяці.