Головна » Файли » Рішення

Про проведення заходів щодо профілактики холери та недопущення епідемічних ускладнень в Ізяславському районі
(38.5 Kb) ] 29.05.2012, 09:57

                                                       УКРАЇНА

ІЗЯСЛАВСЬКА РАЙОННА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

__________________________________________________________________

Рішення

Протиепідемічної комісії при Ізяславській

районній державній адміністрації

 

24 травня  2012 року                                  м. Ізяслав                                2

«Про проведення заходів щодо

профілактики холери та недопущення

епідемічних ускладнень в Ізяславському районі»

 

         На сьогодні в світі склалася несприятлива епідемічна ситуація з холери, що може негативно вплинути на санітарно-епідемічне благополуччя населення країни.

         За даними Всесвітньої організації охорони здоров`я (ВООЗ) щорічно в світі реєструється 3 – 5 мільйонів випадків холери, з яких 100 – 120 тисяч закінчуються смертельно для потерпілих. За останні п’ять років вогнища цієї небезпечної інфекції реєструвалися у країнах Африки (Замбії, Сомалі, Мозамбіку, Камеруні, Зімбабве), південно-східної Азії (В’єтнамі, Індії, Пакистані, Лаосі), країнах Карибського басейну (Гаїті, Домініканська республіка, Венесуела).

         Під час останнього спалаху холери у Донецької області влітку 2011 року захворіло 57 осіб (33 хворих і 24 віброносія). Причиною спалаху було завезення токсигенних холерних вібріонів з ендемічних регіонів світу.

 Враховуючи активні міграційні процеси, санітарний стан об’єктів водопостачання, громадського харчування, водоймищ, лікувально – профілактичних закладів в Ізяславському районі існують умови, які можуть призвести  до значних епідемічних ускладнень.      

         З метою недопущення завезення, виникнення і розповсюдження на території району холери, забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення, керуючись статтями  29, 30, 32, 40 Закону України «Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення», статтею 28 Закону України «Про захист населення від інфекційних хвороб» та Правилами санітарної охорони території України, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 22 серпня 2011 року № 893, на виконання Постанови головного державного санітарного лікаря України від 27 квітня 2012 року №9 «Про заходи щодо профілактики холери в Україні» протиепідемічна комісія вирішила:

1. Інформацію Головного державного санітарного лікаря району А. Нечипорука  «Про проведення заходів щодо профілактики холери та недопущення епідемічних ускладнень в Ізяславському районі» взяти до відома.

2. З метою недопущення виникнення епідемічних ускладнень головам міської та сільських рад:

2.1. Забезпечити в межах повноважень дотримання суб’єктами господарської діяльності вимог санітарного законодавства під час зберігання та реалізації продовольчих товарів, забезпечення населення доброякісною питною водою.

2.2. Забезпечити в повному обсязі реалізацію заходів, передбачених «Програмою забезпечення якісною питною водою населення району»  та благоустрою населених пунктів.                                                                                 

2.3.Вирішити питання облаштування полігонів для ТПВ міста і сіл району відповідно до санітарних норм,  ліквідувати стихійні сміттєзвалища.

3.Голові міста В.Паньковському, директору КП « Ізяславводоканал» М.Поліщуку:

3.1 Вжити заходи щодо забезпечення ефективної очистки стічних вод на міських очисних споруд.

4.Керівникам суб’єктів господарської діяльності, які здійснюють діяльність з виробництва, реалізації продовольчих товарів забезпечити дотримання вимог санітарного законодавства .                                                                    

5. Голові правління Ізяславського районного споживчого товариства  О.Грейман:

5.1. Забезпечити   приміщення молочного павільйону централізованим водопостачанням та каналізуванням; забезпечити дотримання питних режимів на ринку.                                                                               

5.2. Провести необхідні поточні ремонтні роботи підвідомчих об’єктів громадського харчування.                  

5.3. На випадок епідемічних ускладнень по  холері передбачити організацію харчування осіб, які будуть знаходитися в обсерваторі.

6. Головному лікарю Ізяславського району  О.Агапію:

6.1. Привести в належний санітарно-технічний стан лікувально-профілактичні заклади, призначені для госпіталізації хворих з підозрою на холеру, поповнивши матеріально-технічну базу ЛПЗ медикаментами, м’яким та твердим інвентарем, інструментарієм, дезінфекційним та стерилізаційним обладнанням, дезінфікуючими засобами нового покоління, швидкими тестами діагностування інфекційних захворювань.                                                                                             

6.2.Забезпечити наявність умов для дотримання правил особистої гігієни, протиепідемічного та дезінфекційного режимів в ЛПЗ району.                                                                                 

6.3. Забезпечити здійснення ефективного знезараження стічних вод Ізяславської ЦРЛ.

6.4.Забезпечити наявність 3-х комплектів протичумних костюмів , лабораторної  укладки та медикаментозних засобів індивідуального захисту в відділенні швидкої допомоги, поліклінічних відділеннях та патологоанатомічному відділенні, Білогородської та Плужненської дільничих лікарень,

6.5.Забезпечити негайне інформування райСЕС при виявлені хворих з ознаками гострих кишкових інфекційних хвороб, які прибули з неблагополучних на холеру регіонів світу.

6.6.    Вжити заходів щодо оснащення сучасним лабораторним обладнанням лабораторії Ізяславської ЦРЛ з метою забезпечення етіологічної розшифровки збудників гострих кишкових інфекційних хвороб, в т. ч. холери.

7. Головному лікарю Ізяславського району  О. Агапію , головному державному санітарному лікарю Ізяславського району А. Нечипоруку:

7.1. Забезпечити проведення спеціальної підготовки з холери медичного персоналу лікувально-профілактичних закладів, лабораторій, станцій швидкої медичної допомоги.

7.2. Забезпечити активну санітарно-освітню та роз’яснювальну роботу серед населення щодо профілактики холери та інших гострих кишкових інфекційних хвороб.

8. Головному державному санітарному лікарю району А. Нечипоруку:

8.1. Забезпечити державний санітарний нагляд та контроль щодо забезпечення санітарного законодавства в районі.

8.2. Забезпечити проведення епідеміологічного нагляду за холерою, забезпечивши готовність до організації та проведення санітарно-протиепідемічних закладів у разі виявлення хворих з підозрою на холеру.

8.3. Забезпечити проведення спеціальної підготовки з холери фахівців епідеміологічного профілю та лабораторій, зокрема щодо індикації холери з біологічного матеріалу та об’єктів середовища життєдіяльності людини.

8.4. Забезпечити готовність лабораторної бази до проведення робіт індикації збудника холери проаналізувавши наявність діагностичних препаратів та дотримання в лабораторії вимог біологічної безпеки під час роботи із збудниками І-ІІ груп патогенності.

8.5. Провести корегування місць відбору проб води, при необхідності гідробіонтів, для мікробіологічного дослідження на наявність холерних вібріонів.

8.6. У разі виявлення хворого з підозрою на холеру негайно організувати комплекс санітарно-протиепідемічних заходів та інформувати райдержадміністрацію, обласну санепідстанцію.

9. Контроль за виконанням даного рішення покладається на головного державного санітарного лікаря району А. Нечипорука.

 

Голова НПК 

Перший заступник голови райдержадміністрації                                  О. Лех

 

Секретар                                                                                                         Т.Заморська                                                 

 

Категорія: Рішення | Додав: ses | Теги: холера
Переглядів: 952 | Завантажень: 259